Procentai
RETRO

Senoliai popiežiaus akivaizdoje įteiks jaunimui PJD kryžių

pjdLiepos 23-osios rytą, Pasaulinės pagyvenusių žmonių – senelių ir senolių – dienos proga, popiežius aukos šv. Mišias Šv. Petro bazilikoje, pasakys homiliją. Po Mišių, Romos vidudienį, popiežius su tikinčiaisiais kalbės tradicinę Marijos maldą bazilikos aikštėje, kreipsis į maldos dalyvius.

Pasibaigus popiežiaus vadovausimoms Mišioms Vatikano bazilikoje, penki pagyvenę žmonės, penkių pasaulio žemynų atstovai, simboliškai įteiks PJD kryžių penkiems jaunuoliams, besiruošiantiems išvykti į Lisaboną. Šiuo gestu norima paliudyti tikėjimo perdavimą iš kartos į kartą, pažymima Pasauliečių, Šeimos ir Gyvybės diskasterijos ir Pasaulinės pagyvenusių žmonių dienos rengėjų išplatintame komunikate.

Šiuo gestu taip pat norima paliudyti pagyvenusių žmonių popiežiaus kvietimu prisiimtą įsipareigojimą melstis už į PJD išvykstančius jaunuolius, juos lydėti savo palaiminimu.

Pasaulinė pagyvenusių žmonių diena šiemet minima trečiąjį kartą. Už jos rengimą atsakinga Romos kurijos dikasteriją karštai paragino šią dieną minėti visose pasaulio vyskupijose – aukoti Mišias už pagyvenusius žmones ir aplankyti vienišus senolius.

Dikasterija patiekė kelis pavyzdžius, kaip tai bus daroma Brazilijoje, Kanadoje ir Portugalijoje: Brazilijos vyskupų konferencijos nariai aukos Mišias už pagyvenusius žmones Aparesidos bazilikoje, Kanados vyskupai per jutubą išplatino kvietimą jaunimui šią dieną aplankyti pagyvenusių žmonių globos namų gyventojus, Portugalijoje vietinis PJD komitetas paskelbė dvi inciatyvas: pakvietė kalbėti Senelių ir senolių maldos vainikėlį už PJD dalyvausiančius jaunuolius, o jaunimą paragino prisidėti prie iniciatyvos socialiniuose tinkluose: aplankyti senelius, su jais nusifotografuoti ar nusifilmuoti prieš išvykstant į PJD.

Komunikate, be kita ko, primenama, kad vienišų pagyvenusių žmonių aplankymas leidžia pelnyti visuotinius atlaidus. (SAK/Vatican News)

Taip pat skaitykite:

Nuorodų sąrašas

Nuorodų sąrašas

Powered by BaltiCode