Darom/juosta
Nuo rugsėjo mokyklose stiprinamas profesinis orientavimas

rugsejoNuo naujų mokslo metų bendrojo ugdymo mokyklose, profesinio mokymo įstaigose stiprinama profesinio orientavimo sistema, bus steigiami nauji karjeros specialistų etatai. Profesinio orientavimo paslaugos bus teikiamos jau nuo pirmos klasės.   

Bendrose lietuvių ir ukrainiečių stovyklose atostogaus beveik 4 tūkst. vaikų

bendroseJau birželio pabaigoje prasidėsiančiose trisdešimt trijose vasaros stovyklose kartu atostogaus lietuvių ir ukrainiečių vaikai. Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos skelbtam konkursui buvo pateiktos 85 švietimo paslaugų teikėjų paraiškos. Galutiniame etape atrinkti 33 švietimo paslaugų teikėjai, kurie organizuos vasaros stovyklas, skirtas mokinių socialinėms emocinėms ir pilietinėms kompetencijoms ugdyti.

Nuo rugsėjo mokyklose stiprinamas profesinis orientavimas

prfesinisNuo naujų mokslo metų bendrojo ugdymo mokyklose, profesinio mokymo įstaigose stiprinama profesinio orientavimo sistema, bus steigiami nauji karjeros specialistų etatai. Profesinio orientavimo paslaugos bus teikiamos jau nuo pirmos klasės.   

Lietuvos policijos krepšinio rinktinė išvyksta į Europos čempionatą

Šiandien į Limože birželio 20-27 dienomis vyksiantį Europos policijos krepšinio čempionatą išskrido Lietuvos policijos rinktinė. Finaliniame etape dalyvaus 8 rinktinės. Tiesiai į finalinį etapą be atrankinių varžybų buvo pakviestos keturios ekipos - teisė žaisti suteikta finalinio etapo organizatoriams prancūzams ir trims geriausioms praėjusio čempionato komandoms: Graikijai, Lietuvai ir Belgijai. Kitos keturios šalys - Italija, Islandija, Liuksemburgas ir Vokietija - tokią teisę iškovojo žaisdamos atrankiniame turnyre.

Svarbiausias žingsnis stojantiesiems į pedagogikos studijas – motyvacijos pokalbis

pokalbidBirželio 13 d. prasideda svarbus etapas stojantiesiems į pedagogikos studijų programas -  motyvacijos vertinimas. Švietimo, mokslo ir sporto ministerija būsimiems pirmakursiams primena, kad jis yra reikalingas visiems, norintiems studijuoti ugdymo mokslus universitetuose ir kolegijose. Tik teigiamas motyvacijos vertinimo rezultatas leis toliau pretenduoti į pedagoginių studijų programas.

„Smegenų sportas“ arba jau klasika tapę žaidimai: negirdėtos istorijos

Smiginis, šaškės ir pokeris – žaidimai, turintys ilgą istoriją, bet aktualumo nepraradę iki šių dienų. Bėgant laikui kai kurie iš šių žaidimų išsišakojo į skirtingas versijas, pavyzdžiui, šiuo metu šaškės ir pokeris turi daugiau nei keletą žaidimo versijų. Tuo tarpu smiginio pradininkai, tikriausiai, net negalėjo įsivaizduoti mums šiandien įprasto šio žaidimo formato. Dažniausiai šie sportai siejami su didele sėkme ir azartu, visgi visus juos vienija įgūdžių ir nuoseklumo svarba.

Didėja karjeros specialistų atlyginimai

didejaNuo rugsėjo 1 dienos didėja atlyginimai mokyklose dirbsiantiems karjeros specialistams, trumpėja jų darbo savaitė. Tokiems Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos siūlymams šiandien pritarė Vyriausybė ir teikia Seimui svarstyti skubos tvarka.

Būsimi studentai kviečiami rinktis pedagogikos studijas

studijasBirželio 1 d. prasidėjus priėmimui į aukštąsias mokyklas Švietimo, mokslo ir sporto ministerija primena, kad stojantiesiems į trūkstamų pedagogikos sričių studijas numatoma suteikti valstybės finansavimą ir neriboti priėmimo, t. y. bus siekiama priimti visus norinčius studijuoti ir tenkinančius minimalius priėmimo reikalavimus. Taip pat numatoma skirti papildomą paramą – stipendijas – pasirinkusiesiems trūkstamų specializacijų programas.

Regionų studentams skirs po 200 eurų

regionuEkonomikos ir inovacijų ministerija tęsia tikslinių stipendijų programą – patvirtino sąrašą aukštųjų mokyklų bei studijų programų, kurių studentams nuo šių mokslo metų pradžios suplanuotos 200 eurų mėnesinės stipendijos. Ministrė Aušrinė Armonaitė, šiandien susitikusi su Alytaus kolegijos studentais, pabrėžė, kad 200 eurų stipendija bus mokama visą bakalauro studijų laikotarpį.   

Pasaulio kurčiųjų vasaros žaidynių prizininkams – padidintos premijos

premijosŠiandien į Švietimo, mokslo ir sporto ministeriją rinkosi neseniai iš Pasaulio kurčiųjų vasaros žaidynių Brazilijoje grįžę Lietuvos sportininkai. Šalies atletai jose iškovojo iš viso 10 medalių: 2 aukso, 5 sidabro ir 3 bronzos. Sportininkams už šiuos laimėjimus dėkojo ir padėkas įteikė švietimo, mokslo ir sporto ministrė Jurgita Šiugždinienė bei socialinės apsaugos ir darbo ministrė Monika Navickienė. 

Pokyčiai sporte: didesnės valstybės stipendijos sportininkams ir socialinės garantijos

stipendijosŠvietimo, mokslo ir sporto ministerijos parengtame Sporto įstatymo pakeitimų projekte numatoma įtvirtinti reikšmingų pokyčių sportininkams: padidinti ir sulyginti valstybės stipendijų dydžius turintiems negalią ir neturintiems negalios sportininkams, išplėsti valstybės stipendijas gaunančių sportininkų ratą ir jiems valstybės lėšomis užtikrinti socialines garantijas. Tam valstybė skirs 1,1 mln. eurų. 

Nuo rugsėjo – didesnė valstybės parama būsimiems mokytojams

rugsejoNuo naujų mokslo metų keičiasi valstybės paramos sistema pedagogikos studentams. Finansinė parama bus teikiama būsimiems reikalingiausių sričių mokytojams, numatoma galimybė stipendijas didinti nuo maždaug 300 iki 500 eurų. Paramos sistema tobulinama, atsižvelgiant į pedagogikos specialistų stygių šalyje, siekiant paskatinti didesnį stojančiųjų susidomėjimą pedagoginių studijų programomis.

Moksleiviai bus mokomi pilietiškumo ir gynybos įgūdžių

igudziuKrašto apsaugos bei Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos pristato bendrą projektą – Pilietiškumo ir gynybos įgūdžių kursą 5–10 klasių moksleiviams, skirtą gerinti mokinių žinias apie nacionalinį saugumą, piliečių vaidmenį valstybės gynyboje, suteikiant jiems praktinių įgūdžių.

J. Šiugždinienė: kodėl sprendimai dėl mokyklų stiprinimo yra gyvybiškai svarbūs mūsų vaikams

gyvyKokioje mokykloje mokosi jūsų vaikas?

Nuo to norėčiau pradėti pokalbį su kiekvienu politiku, agituojančiu už mažas mokyklas. Patikslinu: maža mokykla savaime nėra nei blogai, nei gerai, tiesiog daugeliu atveju ji negali suteikti tinkamo ugdymo. Vaikai mokosi jungtinėse klasėse, neturi modernių mokymo priemonių, aikštynų, negali pasiūlyti būrelių įvairovės, jose nedirba švietimo pagalbos specialistai. Ar daug tėvų nori tokios mokyklos savo vaikui?

Geriausiuose užsienio universitetuose studijuojantiems lietuviams – pusantro karto didesnė valstybės parama

pusanNuo rugsėjo augs parama Lietuvos studentams, studijuojantiems geriausiuose užsienio universitetuose. Parama, skirta studijų kainai padengti, sieks iki 35 tūkst. eurų vieniems studijų metams. Šiandien tokiam Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos siūlymui pritarė Vyriausybė.

Kelis kartus didėja valstybės premijos aukščiausius laimėjimus pasiekusiems sportininkams su negalia

kelisNuo šiol aukščiausias vietas paralimpinėse ir kurčiųjų žaidynėse iškovoję sportininkai ir jų treneriai bus apdovanojami daugiau nei tris kartus didesnėmis valstybės premijomis. Šiandien Vyriausybė pritarė Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos siūlymui keisti valstybės premijų už pasiektus aukšto meistriškumo sporto laimėjimus sportininkams ir jų treneriams dydžių nustatymo ir skyrimo tvarką. 

UEFA pašalino Rusijos komandas iš kelių futbolo čempionatų

Europos futbolo federacijų asociacija (UEFA) pirmadienį pašalino Rusijos komandas iš Europos moterų čempionato, kitos vyrų Čempionų lygos ir atrankos į 2023 metų Pasaulio moterų futbolo čempionatą.

Naujausios sporto sankcijas dėl Maskvos invazijos į Ukrainą paskelbtos, UEFA ir FIFA vasarį suspendavus Rusijos komandų dalyvavimą tarptautinėse ir klubinėse varžybose, įskaitant vyrų Pasaulio futbolo čempionato atrankos rungtynes.

Daugiau nei 3 mln. eurų – sporto bazėms atnaujinti ir sporto įrangai įsigyti

bazemsBeveik 3,1 mln. eurų iš Sporto rėmimo fondo (SRF) 2022 m. kvietimo paskirstyti finansuoti projektams, skirtiems esamų sporto paskirties pastatų priežiūrai ir remontui bei sporto inventoriui įsigyti. Iki 2025 m. įgyvendinus projektus bus atnaujintos sporto bazės Plungėje, Panevėžyje, Mažeikiuose, Pasvalyje, turimą sporto įrangą papildys darželiai, organizacijos, gydymo įstaigos, bendruomenės.

Nuo rugsėjo – stiprios, į šiuolaikinius rinkos poreikius orientuotos profesinės mokyklos

stipriosŠiemet mokinius visuose Lietuvos regionuose pakvies sustiprėjusios profesinės mokyklos – iki naujų mokslo metų bus pertvarkyta 16 profesinio mokymo įstaigų. Dalis mažesniųjų taps didesnių ir geriau aprūpintų įstaigų padaliniais, bus telkiami ištekliai ketvirtajai pramonės revoliucijai („Pramonei 4.0“) reikalingas programas įgyvendinančiose įstaigose, stiprinamos regioninės profesinės mokyklos.

Taip pat skaitykite:

Nuorodų sąrašas

Nuorodų sąrašas

Powered by BaltiCode