Procentai
RETRO

Trys grikių iššūkio savaitės

Radviliškyje gyvenanti Sandra Gakštienė (37 m.) grikių iššūkyje, skirtame Ksaverai Vaištarienei atminti, dalyvauja pirmą kartą. Moteris neslepia, kad Facebook’e radusi pasiūlymą jungtis prie iššūkio, labai dvejojo, į visa tai žiūrėjo nepatikliai ir skeptiškai. Nutarusi įsitikinti ar tai tikrai veiksminga, teisės studijas baigusi Sandra sutiko pasidalinti savo patyrimais.

 

Vargino įvairūs negalavimai

Nuo vaikystės sergu mažakraujyste, todėl visada trūko energijos, kankino mieguistumas, lėtinis nuovargis, silpnumas, energijos stygius.Taipogi naktinis kojų mėšlungis, kuris neleisdavo tinkamai pailsėti, išsimiegoti.Dalyvavimas iššūkyje buvo tarsi bandymas pagerinti savo sveikatą ir savijautą.

Labai mėgdavau bulvinius patiekalus, saldumynus, baltų miltų produktus. Nevengdavau gazuotų gėrimų, šašlykų, kepsnių, padažų. Sąmoningai supratau, kad toks maistas sargdina ir iš tokio skurdaus raciono mažai naudos organizmui, sveikatai, imunitetui, bet potraukis šioms blogybėms buvo stipresnis už mane.

Tikslas – pagerinti sveikatą – tvirtas ir ryžtingas

Iki grikiavimo esu bandžiusi sausą badavimą, kuris truko 4 paras.Atlaikiau. Iki šiol vieną kartą savaitėje baudauju be maisto ir vandens. Taip pat išbandžiau protarpinį badavimą, bet teigiamo poveikio, susijusio su savo sveikatą, nepajutau.

Į grikių iššūkį žiūrėjau skeptiškai, mano tikslas nebuvo numesti svorio.Norėjau pagerinti savijautą, sveikatą.Nusprendžiau tvirtai ir ryžtingai.

Grikiauju trečią savaitę, kas antrą dieną, per savaitę keturis kartus. Valgau 3 kartus per dieną, 200 gramų grikių be jokių priedų, pagardų ir geriu petražolių arbatą, per dieną 1,5 stiklinės valandą prieš valgį. Kitomis dienomis: 2 litrai gryno vandens ir griežta vegetarinė mityba. Visiškai atsisakiau mėsos, žuvies, kiaušinių, pieno produktų, saldumynų, cukraus, druskos, pipirų, prieskonių išskyrus žalumynus, kavos, bulvių, miltinių patiekalų, įvairiausių riebalų išskyrus „Chia” sviestą, gazuotų gėrimų, greito ir termiškai apdoroto maisto, duonos. Jų man visiškai nebesinori.Šeimai gaminu įprastai ir pastebėjau, kad nebekyla pagundų paragauti.

Mano mitybos pagrindą sudaro daržovės: troškintos, virtos, žalios, garintos. Įvairios kruopos: grikiai, avižos, lęšiai, perlinės kruopos, taip pat – ankštinių kultūrų. Džiovinti ar švieži vaisiai, uogos, daržovės, chia, sezamo sėklos. Man toks maistas tinka ir patinka, jaučiuosi puikiai.

Neįtiktinai ženklūs pokyčiai per tris savaites

Po pirmos grikiavimo savaitės atsirado energijos, išnyko mieguistumas, mintys tapo švaresnės ir pozityvesnės. Antros savaitės bėgyje pajutau dar daugiau energijos ir jėgų, taip pat išnyko naktinis kojų mėšlungis. Nebekankina lėtinis nuovargis, silpnumas, nemiga. Trečia savaitė atnešė dar didesnių pokyčių: numečiau 8 kilogramus svorio, oda tapo švaresnė, skaistesnė, išnyko pigmentinės dėmės nuo veido ir kūno. Man tai dideli pasiekimai.

Dirbdama darbus nesijaučiu pavargusi, sveikas nuovargis, geras miegas, pozityvus mąstymas, lengvumas, teigiami odos pokyčiai – šie dalykai į mano gyvenimą atnešė daug džiaugsmo, dabar galiu jaustis puikiai.Savimi didžiuojuosi, jog sugebėjau į savo gyvenimą įnešti meilės sau. Noriu padėkoti savo brangiausiems šeimos nariams už stiprų palaikymą.

Kritikų visada buvo ir bus

Šeima mane palaiko, tačiau draugai ir pažįstami labai daug replikavo: „Pagalvok ką darai, kam save taip kankinti, kam su savimi ekspermentuoti, numestas svoris grįš dvigubai, o vėliau bus sunku numesti”… Laikas parodys.Kritikų visada buvo ir bus, to pakeisti neįmanoma.Kiekvienas žmogus turi teisę į savo nuomonę.

Visada atsiranda skeptikų, bet reikia įsiklausyti į save. Kiti žmonės už manemano gyvenimo nenugyvens, pati esu už save atsakinga. Jokios pašaipos negali įtakoti sprendimo jei jis tikrai tvirtas ir ryžtingas. Laikas geriausiai iliustruoja pasiteisina šie metodai, ar ne. Sėkmės istorijos žmones motyvuoja ir įkvėpia, skatina pasitikėti savimi. Kaip gera, kai esi sveikas, pilnas energijos, gali kalnus nuversti, o tuo pačiu jaustis laimingu!

Grikių iššūkis skirtas K. Vaištarienei atminti

Grikių iššūkis vyksta jau trečius metus iš eilės. Jo iniciatorė a.a. chemijos mokslų daktarė, vegetarų draugijos pirmininkė, Lietuvos sveikuolių sąjungos garbės narė Ksavera Vaištarienė. Laimingiausia pasaulyje save vadinusios moters iniciatyva prie grikių iššūkio 2018 m. prisijungė 17000 žmonių. 

Sigita Kriaučiūnienė, www.sveikuoliai.lt

Nuotraukos iš Sandros asmeninio archyvo

Taip pat skaitykite:

Nuorodų sąrašas

Nuorodų sąrašas

Powered by BaltiCode