Kavaliauskas
NVSC: name Vilniuje gyvsidabrio tarša dar viršija normą, specialistai ardys grindis

grindisName sostinės senamiestyje praėjusią savaitę rasto gyvsidabrio koncentracija vs dar viršija normą, pirmadienį informavo Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC).

Centras praėjusios savaitės pabaigoje kreipėsi į Raugyklos gatvėje esantį namą administruojančią „Civinity“ grupę, kad būtų organizuotos gyvsidabrio židinio likvidavimo priemonės.

„(...) atlikta bendro naudojimo perdangų tarp butų (...) apžiūra dėl jose esančio gyvsidabrio, suradus gyvsidabrį – jis nedelsiant pašalintas, atlikta namo mechaninė, cheminė demerkurizacija“, – rašoma centro įmonei ir savivaldybei išsiųstame kreipimesi.

„(...) atstatytas buto (...) sienų ir grindų vientisumas, kad nebūtų galimybės teršalams sklisti iš šio buto į gretimas patalpas, užtikrintas namo bendro naudojimo patalpų valymas, patalpų vėdinimas. Taip pat prašome užtikrinti, kad, vykdant demerkurizacijos darbus būtų užtikrinta besiribojančios neužterštos gyvenamosios aplinkos apsauga nuo užteršimo gyvsidabrio garais“, – teigiama jame.

Kaip BNS pirmadienį nurodė „Civinity“ grupės vadovas Martynas Naujokas tai reiškia, jog gyventojai vis dar negali grįžti į savo butus.

Jo teigimu, antradienį bendrovės specialistai bute, kuriame buvo aptiktos pavojingos medžiagos sankaupos, ardys grindis.

„Radus daugiau gyvsidabrio, vėl kviesime specialiąsias tarnybas jo pašalinti“, – komentare teigė M. Naujokas.

Išsiliejusio gyvsidabrio rasta praėjusią savaitę, tvarkant namą. Butus dėl to turėjo palikti apie 20 gyventojų, kurie sugrįžti negali iki šiol. Specialistai surinko apie 100 gramų šio nuodingo sunkiojo metalo.

„Palaikome su jais ryšį ir informuojame apie situaciją. Kol kas nė vienam iš patalpų savininkų neprireikė Vilniaus miesto savivaldybės pagalbos rūpinantis apgyvendinimu, tačiau šią galimybę ir toliau siūlome, jei aplinkybės pasikeistų“, – sakė M. Naujokas.

Gyvsidabris yra sidabriškai baltas blizgantis skystas metalas.

Patekęs į organizmą gyvsidabris kaupiasi inkstuose, kepenyse, smegenyse, raumenyse, kauluose ir trikdo jų funkcijas, sukelia kepenų atrofiją, inkstų kanalėlių nekrozę, slopina aminorūgščių sintezę, kalcio apykaitą, seleno įsavinimą.

BNS nuotrauka

Informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Taip pat skaitykite:

Nuorodų sąrašas

Nuorodų sąrašas

Powered by BaltiCode