Kavaliauskas
UAB „Ecoservice“ gaisro gesinimo metu į aplinką toksiškos nuotekos nepateko

nuotekosRugpjūčio 5 dieną Vilniuje atliekų perdirbimo įmonės UAB „Ecoservice“ teritorijoje kilusio gaisro metu paimtų paviršinių nuotekų mėginių gauti visi tyrimų rezultatai parodė, kad į aplinką toksiškos nuotekos nepateko.  

  

Nustatyta, kad išleistuve į Neries upę buvo nustatyti skendinčių medžiagų (nuotekose pakibusios mineralinių ar organinių medžiagų dalelės) didžiausios momentinės koncentracijos viršijimai (tyrimų rezultatas 103 mg/l, normatyvas – 50 mg/l), tačiau pavojingų medžiagų momentinės koncentracijos reglamentuotų vidutinių metinių verčių neviršijo arba rezultatai buvo žemiau aptikimo ribos. 

Pagal kitų tirtų parametrų (cheminio deguonies suvartojimo, bendrojo azoto, bendrojo fosforo, naftos produktų, sunkiųjų metalų) jau gautus tyrimų rezultatus padidėjusi tarša į aplinką nebuvo užfiksuota. Neries vandens kokybės pokyčių žemiau paviršinių nuotekų išleistuvo taip pat nebuvo nustatyta. 

Departamentas rugpjūčio 16 dieną pritarė UAB „Ecoservice“ gaisro padarinių likvidavimo, aplinkosauginių ir kitų susijusių veiksmų bei priemonių planui, su jame numatytomis priemonėmis, kuriomis bus siekiama užtikrinti gaisro paveiktos teritorijos ir joje esančių atliekų sutvarkymą, vykdyti taršos stebėseną ir valdymą, taip pat įvertinti pastatų ir įrenginių būklę, kad įmonė galėtų vykdyti remonto ir atstatymo darbus. 

Šiuo metu dėl kilusio gaisro atliekamas aplinkosaugininkų tyrimas, taip pat vyksta ikiteisminis tyrimas pagal Baudžiamojo kodekso 270 str. 2 d. dėl aplinkos apsaugos arba gamtos išteklių naudojimo arba statinių priežiūros ar naudojimo taisyklių pažeidimo. 

 

Aplinkos ministerijos nuotrauka

Taip pat skaitykite:

Nuorodų sąrašas

Nuorodų sąrašas

Powered by BaltiCode