Vairas
Kavaliauskas
Kareivines NATO aukštos parengties kariams ketinama baigti iki 2025-ųjų gale – ministras

aukstosNATO itin aukštos parengties pajėgoms priimti skirtas kareivines Pabradėje ketinama baigti iki 2025-ųjų pabaigos, sako krašto apsaugos ministras.

„Šie objektai turėtų būti pastatyti iki 2025-ųjų pabaigos. Objektų tikrai yra ne vienas, ko gero, daugiau nei dešimt“, – žurnalistams generolo Silvestro Žukausko poligone ketvirtadienį sakė Arvydas Anušauskas.

Šioje vietoje turėtų būti įrengtos ne tik kareivinės, galinčios priimti apie 2,5 tūkst. karių, bet ir technikos remonto dirbtuvės, sraigtasparnių nusileidimo aikštelės – iš viso projekte suplanuota 13 objektų.

Šiuo metu statomi pagrindiniai devyni: kareivinės, valgykla, mokymų ir poilsio erdvės, treniravimosi, sandėliavimo, technikos remonto pastatai, sraigtasparnių aikštelės, šunidės, taip pat tiesiami karinio miestelio keliai bei inžineriniai tinklai.

„Įgyvendinus šitą projektą, esu įsitikinęs, kad poligonas taps vienu moderniausiu Baltijos šalyse“, – teigė ministras.

Anot jo, kol ši infrastruktūra nebus užimta NATO itin aukštos parengties pajėgų, ja naudosis kiti sąjungininkai.

„Greito reagavimo pajėgumai yra siunčiami kai yra krizinės, prieškrizinės situacijos, kad būtų galima pastiprinti mūsų gynybą. Labai gretai, valandų klausimas. Tuo metu, kai čia tie pajėgumai nebus dislokuojami, o tai nėra toks dažnas atvejis, nebent pratybos vyktų, čia bus mūsų sąjungininkai ir mūsų kariai“, – sakė A. Anušauskas.

„Gali būti ir amerikiečiai, kadangi jie turi karinę stovyklą čia greta, gali būti ir kiti sąjungininkai“, – pridūrė ministras.

Darbus vykdo „Merko statyba“, jų vertė 150 mln. eurų. Statybas finansuojamos iš NATO ir Lietuvos biudžetų. 

„Lėšos dalijasi beveik per pusę“, – kalbėjo A. Anušauskas.

Kalbėdamas apie kitų metų biudžetą ir planuojamus infrastruktūros projektus, ministras teigė, kad derybos dėl lėšų krašto apsaugai dar tik prasideda.

Vis dėlto jis pabrėžė, kad biudžetas bus „kiek didesnis“.

BNS nuotrauka

Informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Taip pat skaitykite:

Nuorodų sąrašas

Nuorodų sąrašas

Powered by BaltiCode